Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.pl » Prezenty

Książki psychologiczne, które zmieniają życie – Nasze TOP 17

Często zastanawiasz się nad mechanizmami, które sprawiają, że zachowujemy się w określony sposób? Chcesz dowiedzieć się, jak lepiej radzić sobie w życiu, związku lub relacjach ze swoimi bliskimi? A może szukasz sposobów na zmianę swoich nawyków? Na te wszystkie pytania odpowie Ci psychologia. To ta nauka zgłębia ludzkie zachowania i oferuje pomoc w ich zmianie na lepsze. Nie musisz być jednak specjalistą, aby dowiedzieć się o sobie czegoś więcej. Jakie zatem książki psychologiczne, które warto przeczytać, polecamy? Sprawdź wybrane przez nas TOP 17!

1. Czuła przewodniczka

Książka psychologiczna o swoich potrzebach

zuła przewodniczka – książka psychologiczna o swoich potrzebach

Allegro.pl

Psychologiczne książki często pokazują nam, jaką drogą iść, by zrozumieć siebie i być szczęśliwszą osobą. Nie inaczej jest w przypadku “Czułej przewodniczki”, napisanej przez Natalię De Barbaro. Jeśli Twoje życie nie odzwierciedla tego wymarzonego, robisz rzeczy, które nie do końca do Ciebie pasują, ale po prostu “wypada”, to zdecydowanie ta książka jest dla Ciebie.

Dzięki niej odnajdziesz swoją drogę i zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą. Poradnik ten wspiera w tej trudnej podróży, ucząc tego, jak rozróżnić swoje własne potrzeby od poczucia obowiązku. Pozwoli też wyzwolić się z toksycznych relacji oraz schematów.

2. Potęga podświadomości

Książka psychologiczna o pozytywnym myśleniu

Potęga podświadomości – książka psychologiczna o pozytywnym myśleniu

Amazon.pl

W przypadku poradników, które potrafią odmienić życie milionów czytelników na całym świecie, “Potęga podświadomości” to zdecydowany top. Książki psychologiczne tego typu pozwalają zrozumieć siebie oraz poznać swoje możliwości. Wystarczy do tego tylko… zmiana sposobu myślenia.

Joseph Murphy pokazuje, odwołując się do życiowych przykładów, że aby odkryć moc swojego umysłu, wystarczy przestawić się na pozytywne myślenie. To pozwoli zdobyć pewność siebie, a także stworzyć harmonijne relacje z bliskimi. Jednak to nie wszystko! Co kryje “Potęga podświadomości”? Przekonaj się sam!

3. Wywieranie wpływu na ludzi

Książka psychologiczna o manipulacji

Wywieranie wpływy na ludzi – książka psychologiczna o manipulacji

Allegro.pl

Książki psychologicznej, tak znakomitej jak “Wywieranie wpływu na ludzi”, napisanej przez Roberta Cialdiniego z pewnością ze świecą szukać. Prezentuje ona techniki wywierania wpływu na innych, opierając się o zagadnienia z dziedziny psychologii społecznej.

Przeznaczona jest dla osób, które zainteresowane są wpływaniem na ludzi, ale też tych, które chciałyby się przed manipulacją chronić. Z pewnością przyda się dziennikarzom, psychologom, kierownikom i negocjatorom, jednak nie tylko. Sporo dowiedzą się z niej też nauczyciele, wychowawcy i specjaliści od reklamy czy marketingu.

4. Psychowzroczność

Książka psychologiczna o zmianie na lepsze

Psychowzroczność – książka psychologiczna o zmianie na lepsze

Amazon.pl

“Psychowzroczność” autorstwa Daniela J. Siegela, to książka, która opisuje innowacyjną metodę połączenia neurologii z psychoterapią. Czym jednak jest tytułowe pojęcie? Zgodnie z profesorem psychiatrii i autorem, który jest ceniony przez miliony czytelników na całym świecie, to forma skoncentrowanej uwagi, umożliwiającej dostrzeżenie tego, jak funkcjonuje nasz umysł.

Ten tzw. siódmy zmysł pozwala nam zajrzeć w siebie. Jest to przydatne na co dzień, gdyż pozwala na nazwanie, a następnie poskromienie trudnych uczuć. W ten sposób pomaga czytelnikowi rozwiązywać problemy psychologiczne i międzyludzkie.

5. Pułapki myślenia

Książka psychologiczna o działaniu umysłu

Pułapki myślenia – książka psychologiczna o działaniu umysłu

Allegro.pl

Jeśli szukasz poradnika z kategorii “najlepsze książki psychologiczne”, to przed Tobą “Pułapki myślenia. O myśleniu szybkim i wolnym” Daniela Kahnemana, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii. W swoim dziele przedstawia mechanizmy ludzkiego rozumowania, wyjaśniając w przystępny sposób, jak dokładnie działa nasz umysł.

System myślenia dzieli na dwie grupy – szybki, intuicyjny i nacechowany emocjami oraz wolniejszy, logiczny i wyważony. W książce dowiesz się wszystkiego na temat możliwości swojego umysłu, ale też dowiesz się, dlaczego myślenie koncepcyjne jest trudne i czemu nie umiemy oceniać kogoś obiektywnie.

6. Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi

Książka psychologiczna dla każdego

Jak zdobyć przyjaciół i zjednać sobie ludzi – książka psychologiczna dla każdego

TaniaKsiazka.pl

Dobre książki psychologiczne powinny pomagać w wielu życiowych aspektach. Tak jest bez wątpienia w przypadku bestsellera Dale’a Carnegie, który pokazuje, jak to jest być człowiekiem świadomym własnej siły, a dzięki temu zyskującym przychylność otoczenia.

Poradnik ten opiera się na prostych radach, które początkowo być może wydają się dość banalne i oczywiste, jednak ich stosowanie pozwala osiągnąć sukces w wielu dziedzinach. Przede wszystkim dowiesz się, jak traktować innych ludzi, aby Cię szanowali i uważali za wartościową osobę. Autor podaje kilka skutecznych sposobów, które warto wypróbować.

7. Przyjemność. Dlaczego lubimy to, co lubimy?

Wciągająca książka psychologiczna

Przyjemność. Dlaczego lubimy to, co lubimy? – wciągająca książka psychologiczna

Allegro.pl

Zastanawiasz się, czy książki psychologiczne mogą być wciągające? Poradnik Paula Blooma jest bez wątpienia! “Przyjemność. Dlaczego lubimy to, co lubimy” to barwna książka, która poświęcona jest tematyce pragnienia i jego powodów. Badania przeprowadzone przez Paula Blooma pokazują, że są przyjemności szlachetne, ale też i te owiane niezbyt dobrą sławą.

Niezależnie jednak od tego, czy pragnienia są wzniosłe czy przyziemne, autor odkrywa przed czytelnikami co dokładnie decyduje o przyjemności. I, co zaskakujące, nie jest to ani wzrok, ani dotyk. Co zatem? Dowiesz się z książki!

8. 7 nawyków skutecznego działania

Inspirująca książka psychologiczna

7 nawyków skutecznego działania – inspirująca książka psychologiczna

Amazon.pl

Książki psychologiczne, które zmieniają życie? Ta jest jedną z nich! “7 nawyków skutecznego działania” pióra Stephena R. Covey’a uważana jest za biblię współczesnego człowieka. Autor pokazuje, jak uwierzyć we własne możliwości, a dzięki temu zwiększyć efektywność swojego działania. Co ważne, powinno się to odbywać przy wewnętrznej uczciwości oraz poszanowaniu innych osób.

Co ciekawe, tylko 7 nawyków dzieli Cię od twórczych zmian wewnętrznych oraz satysfakcjonującego kształtowania relacji z innymi. Wszystkie tezy znajdujące się w książce poparte są przykładami z życia autora.

9. Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców

Książka o toksycznych relacjach

Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców – książka o toksycznych relacjach

Allegro.pl

Polecane książki psychologiczne to z pewnością te napisane przez Lindsay C. Gibson. “Dorosłe dzieci niedojrzałych emocjonalnie rodziców” to jedna z tych pozycji, którą obowiązkowo powinny przeczytać osoby doświadczające utrzymujących się uczuć samotności, porzucenia oraz złości.

To klucz do zrozumienia swojej trudnej przeszłości, a przede wszystkich tego, jaki wpływ na swoje potomstwo mają osoby niedojrzałe emocjonalnie, niedostępne i egoistyczne. Książka uczy, jak kontrolować swoje reakcje na zachowania rodziców, unikać rozczarowania i budować nowe, pozytywne relacje. Jeśli chcesz poradzić sobie z trudnym dzieciństwem, to ta książka będzie dla Ciebie idealna.

10. Inteligencja emocjonalna

Książka psychologiczna o emocjach

Inteligencja emocjonalna – książka psychologiczna o emocjach

Allegro.pl

Książki psychologiczne o zachowaniach ludzkich pomagają lepiej zrozumieć siebie i innych. Nie inaczej jest w przypadku pozycji “Inteligencja emocjonalna”. Książka ta, napisana przez Daniela Golemana, przynosi odpowiedzi na wiele pytań, w tym od czego zależy odnoszenie sukcesu życiowego. Do tej pory za główny czynnik uważało się intelekt, jednak najnowsze badania naukowe obalają dotychczasowe poglądu.

Sukces bowiem zależeć ma tak naprawdę od samoświadomości, czyli kontrolowania własnych emocji, ale też zapału i wytrwałości w dążeniu do celu. Nie mniej istotna jest empatia oraz umiejętność zachowań społecznych.

11. Psychologia miłości

Książka psychologiczna o uczuciach

Psychologia miłości – książka psychologiczna o uczuciach

Amazon.pl

Szukasz książki, która wprowadzi Cię w świat wielkich uczuć, jednak widzianych nie z perspektywy powieści romantycznych, ale psychologii społecznej? “Psychologia uczucia”, napisana przez Bogdana Wojciszke powinna przypaść Ci do gustu. Przedstawia on ten uniwersalny temat i zgłębia tajemnicę uczucia, które stało się wyjątkowym natchnieniem dla wielu twórców. W przeciwieństwie do nich jednak, nie jest to prezentacja literacka, a czysto naukowa.

Źródłem książki są odkrycia współczesnej psychologii, która doskonale odsłania mechanizmy, które rządzą nami, także w miłości.

12. 50 wielkich mitów psychologii popularnej

Książka psychologiczna dla młodzieży

50 wielkich mitów psychologii popularnej – książka psychologiczna dla młodzieży

TaniaKsiazka.pl

Książki psychologiczne dla młodzieży powinny zaciekawić młodego czytelnika do dalszych odkryć oraz badań własnej osobowości oraz mechanizmów działania. Jedną z polecanych pozycji jest “50 wielkich mitów psychologii popularnej”. Oprócz nastolatków, chętnie sięgną po nią również studenci oraz wszyscy zainteresowani “psychologicznymi” prawdami.

Dowiesz się z niej między innymi, że człowiek wcale nie używa zaledwie 10% swojego mózgu, przeciwieństwa się nie przyciągają, a chcieć to nie zawsze oznacza móc. Oczywiście to nie wszystko – zrozumiesz skąd się biorą psychologiczne mity i czemu niektóre z nich mogą być groźne.

13. Mózg psychopaty

Książka psychologiczna o głębi umysłu

Mózg psychopaty – książka psychologiczna o głębi umysłu

Allegro.pl

Jak działają mózgu psychopatycznych morderców? Czy każdy z nas mógłby odkryć w sobie psychopatę? Skąd biorą się niebezpieczne instynkty? James Fallon, autor książki “Mózg psychopaty” zabiera czytelnika w niezwykłą podróż w głąb umysłu.

Ten znany amerykański psychiatra i neurobiolog zastanawia się, które czynniki – genetyczne czy środowisko, najbardziej wpływają na kształt życia? W książce znajdziesz wiele odpowiedzi na trudne pytania, które pokazują, czy i w jakim stopniu przyjazne środowisko może złagodzić negatywne oddziaływanie własnych genów. Warto przeczytać – to doskonały wybór, jeśli interesują Cię np. książki psychologiczne dla początkujących.

14. Jak mniej myśleć

Książka psychologiczna dla wysoko wrażliwych

Jak mniej myśleć – książka psychologiczna dla wysoko wrażliwych

Amazon.pl

Christel Petitcollin to pisarka, która ma na swoim dorobku ciekawe książki psychologiczne. Jedną z nich jest bez wątpienia “Jak mniej myśleć. Dla analizujących bez końca i wysoko wrażliwych”. Jeśli Twoi znajomi często wypominają Ci, że za dużo nad czymś dumasz i zdecydowanie zbyt wiele pytań pojawia się w Twojej głowie, to znak, że ta książka będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Bardzo możliwe, że należysz do osób, które są nadwydajne mentalnie. Może to być męczące, jednak okazuje się, że jest to prawdziwy skarb. Wystarczy tylko odpowiednio wykorzystywać jego możliwości, czego dowiesz się właśnie z tej książki.

15. Uzależniony mózg

Książka psychologiczna o uzależnieniach

Uzależniony mózg – książka psychologiczna o uzależnieniach

Amazon.pl

Jak działa uzależnienie i dlaczego wyjście z niego nie jest takie proste? Co sprawia, że używki pomagają nam się odprężyć, poprawiają samopoczucie i wręcz ułatwiają funkcjonowanie w niektórych sytuacjach społecznych? Na te i wiele innych pytań odpowiada Suzette Glasner-Edwards w książce “Uzależniony mózg”.

Przedstawia ona konkretne narzędzia oraz przydatne umiejętności, które pozwalają na wytrwanie w trzeźwości nawet wtedy, nastrój lub inni ludzie będą pchać Cię w stronę używek. Techniki pokazane w książce są potwierdzone przez badania naukowe – jak skuteczne są, przekonaj się samodzielnie!

16. Siedem praktyk szczęścia

Książka psychologiczna dla nastolatków

Siedem praktyk szczęścia – książka psychologiczna dla nastolatków

TaniaKsiazka.pl

“Siedem praktyk szczęścia” to jedna z pozycji, która doskonale wpasuje się w psychologiczne książki dla młodzieży. Przełomowy poradnik Ricka Hansona ukazuje, że szczęście zależy jedynie od stanu umysłu, który można bez problemu osiągnąć. Auto pokazuje siedem uniwersalnych praktyk, które pozwalają osiągnąć głębokie poczucie szczęścia.

Wszystkie techniki oparte są o najnowsze badania z zakresu neuronauki. Sięgają one również w starożytne idee mądrości Wschodu. Trening umysłu, koncentracja na dobrych wydarzeniach oraz przerwanie błędnego koła bolesnych przeżyć – to tylko niektóre zagadnienia z tej niezwykle interesującej książki.

17. Kobiety, które kochają za bardzo

Książka psychologiczna o związkach

Kobiety, które kochają za bardzo – książka psychologiczna o związkach

Allegro.pl

Psychologiczne książki, które warto przeczytać zamyka pozycja “Kobiety, które kochają za bardzo”. Robin Norwood podjęła się analizy przyczyn, które są powodem wchodzenia niektórych kobiet w toksyczne związki z niedojrzałymi emocjonalnie mężczyznami. Skąd biorą się te, które kochają za bardzo? Dlaczego podporządkowują swoje życie niewłaściwym partnerom?

Książka bez wątpienia odpowie Ci na te pytania, ale też podpowie, jak rozpoznać chore związki i skąd się one tak naprawdę wzięły. Poradnik pozwoli na spojrzenie z innej strony na niektóre relacje i pomoże w odbudowaniu poczucia własnej wartości.

Udostępnij artykuł

Oceńcie artykuł

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor artykułu

Patrycja Ulatowska
Patrycja Ulatowska

Z zawodu copywriter, z wykształcenia filozof, prywatnie wielbicielka książek fantasy, rysowania oraz jazdy na rowerze.

Podobne artykuły