Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepszy depilator laserowy – ranking i opinie

Idealnie gładka skóra to marzenie każdej kobiety i to nie tylko w miesiącach letnich. Klasyczne golenie nie zawsze przynosi dobre rezultaty, a efekt znika po kilku dniach. Jak pozbyć się owłosienia na długie tygodnie w zaledwie kilka minut? Wypróbuj depilator laserowy. Osobiście polecam bardzo skuteczny Philips Lumea 9900 SenseIQ.

Najlepsza cena/jakość

Wysokiej jakości i wydajny depilator laserowy. Unikalna funkcja SensoAdapt automatycznie dostosowuje intensywność światła do skóry.

Najlepszy ogólnie

Nowoczesny depilator stanowiący szczytowe osiągnięcie wśród depilatorów laserowych. Wysoce skuteczny i nie pozbawiony inteligentnych funkcji.

Najlepszy tani

Mały i kompaktowy depilator IPL. Idealny wybór dla tych, którzy chcą wypróbować depilację IPL i nie płacić dużych pieniędzy.

Najlepszy depilator laserowy

Opinie Braun Silk Expert PRO 5 – wysokiej jakości laserowy depilator

Braun Silk Expert PRO 5 depilator laserowy Złoty środek

Liczba poziomów energii światła: 2 | Liczba nasadek: 3 | Rozmiar okna aplikacji: 1,25 – 4,4 cm² | Zasilanie: sieciowe | Liczba błysków: 400 000 | Przybliżona cena: 1 700 zł

Zalety
 • Wysoka wydajność
 • Nakładki dla wszystkich części ciała
 • Bardzo szybka aplikacja
 • Automatyczna regulacja natężenia światła
 • Praktyczne etui do przechowywania
Wady
 • Wyższa cena
 • Nie można używać bezprzewodowo

Wysokiej jakości depilator IPL Braun Silk-expert Pro 5 nadaje się do depilacji ciała, twarzy, okolic bikini i pach. Ma ergonomiczny kształt i długą żywotność, która może sięgać nawet 22 lat przy założeniu 400 000 błysków. Intuicyjne sterowanie uzupełniają diody LED wskazujące wybrany tryb. Dostępne są dwa tryby – do normalnej i delikatnej pielęgnacji skóry, nawet w miejscach wrażliwych.

Depilator jest wyposażony w czujnik SensoAdapt, który jeszcze bardziej ułatwia użytkowanie. Dostosowuje on bowiem intensywność błysków do odcienia skóry. Skuteczniejsze usuwanie włosów zapewniają szybkie lampy błyskowe, które zapewniają do 125 błysków na minutę. Do tego modelu dostępne są 2 zapasowe głowice, a także etui podróżne. Golarka pomoże w początkowym przycinaniu włosów. Należy jednak liczyć na to, że ten depilator IPL zapewni najlepsze rezultaty w przypadku ciemniejszych włosków.

Opinie Philips Lumea 9900 SenseIQ – zwycięzca testu

Philips Lumea 9900 BRI977/00 SenseIQ Dla wymagających

Liczba poziomów energii światła: 5 | Liczba nasadek: 4 | Rozmiar okna aplikacji: 2 – 4,1 cm² | Zasilanie: bezprzewodowe, sieciowe | Liczba błysków: 450 000 | Przybliżona cena: 2 400 zł

Zalety
 • Wysoka wydajność
 • Nasadki dla wszystkich części ciała
 • Aplikacja mobilna
 • Możliwość bezprzewodowego korzystania z depilatora
 • Żywotność 450 000 błysków
 • Praktyczne etui do przechowywania
Wady
 • Wyższa cena

Philips Lumea Series 9900 SkinAI to prawdopodobnie najbardziej zaawansowane urządzenie IPL na rynku, uosabiające luksus i innowacje technologiczne w pielęgnacji skóry. Wykorzystując wyjątkową technologię SenseIQ z funkcją SkinAI, urządzenie to nie tylko zapewnia skuteczną depilację, ale także spersonalizowane wrażenia dzięki inteligentnemu oprogramowaniu i czujnikowi SmartSkin.

Bezprzewodowa konstrukcja urządzenia zapewnia niezrównaną elastyczność użytkowania, umożliwiając zabiegi nawet w najtrudniej dostępnych miejscach. Zabiegi są bardzo szybkie, co czyni to urządzenie idealnym nawet dla zapracowanych osób, które cenią sobie wydajność i szybkość.

Philips Lumea Series 9900 SkinAI został zaprojektowany tak, aby był odpowiedni dla szerokiej gamy odcieni skóry i kolorów włosów. Dzięki temu jego zastosowanie jest wszechstronne. Pomimo wyższej ceny, urządzenie to przyniesie znaczne oszczędności czasu i pieniędzy w dłuższej perspektywie. Obietnica ta jest wzmocniona przez wysoką wydajność urządzenia i długą żywotność lampy.

Produkt dostarczany jest z wieloma akcesoriami, w tym adapterem, przystawkami i luksusowym etui. Jest to niezawodne i bezpieczne rozwiązanie do domowej depilacji, które jest również delikatne dla skóry.

Opinie Concept IL3000 IPL Perfect Skin – tani depilator laserowy

Concept IL3000 IPL Perfect Skin depilator laserowy Cenowo dostępny

Liczba poziomów energii światła: 5 | Liczba nasadek: 1 | Rozmiar okna aplikacji: 3 cm² | Zasilanie: sieciowe | Liczba błysków: 300 000 | Przybliżona cena: 490 zł

Zalety
 • Mały i kompaktowy
 • Niska cena
 • Dwa tryby i pięć poziomów intensywności
 • Aplikacja mobilna
Wady
 • Tylko jedna nasadka
 • Niższa wydajność lasera
 • Nie można używać bezprzewodowo

Depilator IPL Concept IL3000 IPL Perfect Skin to niedroga i wygodna alternatywa dla profesjonalnej depilacji w przystępnej cenie. Urządzenie to jest idealne dla osób poszukujących skutecznego rozwiązania do usuwania owłosienia w domu. Dzięki zaawansowanej technologii IPL i możliwości personalizacji zabiegu dzięki aplikacji mobilnej, staje się popularnym wyborem dla wielu użytkowników.

Chociaż depilator ma tylko jedną nasadkę, można nim depilować wszystkie części ciała dzięki możliwości ustawienia 5 poziomów energii światła. Depilator jest mały i kompaktowy, a aplikacja mobilna ułatwia korzystanie z niego i planowanie zabiegów. Wadą jest niższa wydajność w porównaniu do droższych konkurentów. Jeśli jednak chcesz wypróbować technologię IPL bez wydawania zbyt dużej ilości pieniędzy, depilator Concept IL3000 jest dobrym wyborem.

Jak wybrać depilator laserowy

Przede wszystkim, zanim wybierzesz konkretny model, zastanów się, czy laser do depilacji jest dla Ciebie odpowiedni. Na rynku dostępnych jest kilka różnych typów urządzeń. Następnie, podczas zakupów, weź pod uwagę rodzaj ładowania, konstrukcję nasadek, rozmiar okna aplikacji i liczbę błysków. Równie ważna jest szerokość optymalnego ustawienia intensywności światła.

Nasadki i ich konstrukcja

Nasadki i ich konstrukcja odgrywają ważną rolę. Ludzkie ciało ma wiele zakamarków, które są trudne do utrzymania przy użyciu standardowego sprzętu. Dlatego producenci oferują kilka modułów, które powinny ułatwić pracę. Poniższa tabela zawiera ich przegląd:

Typ nasadki Rozmiar okienka Opis
Na twarz 2 cm2 Filtr UV, płaski kształt dla optymalnego zabiegu nad wargą, podbródkiem i żuchwą.
Na pachę 3 cm2 Kształt pachy, w tym wgłębienia.
Na okolice bikini 3 cm2 Do mocnych i gęstych włosów w okolicach bikini.
Na ciało 4-7 cm2 Zaokrąglony kształt ułatwia depilację nóg.

Oczywiście przy zakupie należy zwrócić uwagę na to jakie nakładki są dołączone. Tylko ich użycie zapewni, że pielęgnacja danego obszaru będzie bezpieczna i wystarczająco skuteczna. Standardowe głowice nadają się tak naprawdę tylko do stosowania na większych obszarach ciała, takich jak ręce, nogi czy klatka piersiowa. Być może tylko w przypadku mniejszych depilatorów brak akcesoriów nie boli tak bardzo, ponieważ standardowa głowica jest tak mała, że można nią dotrzeć wszędzie.

Rozmiar okna aplikacji

Ten parametr został już lekko omówiony w poprzednim punkcie. Wskazuje on, jak duży obszar depilator czyści za jednym razem za pomocą lampy błyskowej. Ogólnie rzecz biorąc, im większe okno, tym szybsze działanie. Standardowy zakres wynosi od 1 do 7 cm2.

Większy rozmiar jest stosowany w przypadku klasycznych głowic przeznaczonych do ciała. Do depilacji twarzy lub okolic intymnych stosuje się mniejsze nasadki, co pozwala na bardziej precyzyjną i bezpieczniejszą depilację.

Philips Lumea depilator laserowy nasadki

Rodzaj ładowania depilatora

Bardzo ważnym kryterium jest metoda ładowania. Obecnie istnieją trzy podstawowe typy – sieciowy, akumulatorowy i kombinowany. Każdy z nich ma swój własny wpływ na komfort golenia, ale jednocześnie oferuje kilka innych istotnych zalet lub wad.

 • Klasyczne połączenie sieciowe wykorzystuje kabel i wtyczkę elektryczną. Znaczącym plusem jest ich nieograniczona żywotność. Nie trzeba martwić się o wyczerpanie akumulatora i związany z tym długi czas ładowania. Jedynym problemem może być niepraktyczność kabla zasilającego. Wówczas, podczas podróży, należy upewnić się, że dostępne jest gniazdko.
 • Na zupełnie przeciwnym biegunie znajdują się urządzenia bezprzewodowe. Posiadają one wbudowaną baterię, która działa bez podłączenia do źródła zasilania. Należy jednak uważać na jego pojemność, gdyż nie zawsze wystarczy on na cały czas pracy. W takim przypadku trzeba pozwolić baterii naładować się i poczekać, aż osiągnie zadowalający poziom. Dużym plusem jest łatwość przenoszenia i uniwersalne zastosowanie depilatora nawet w miejscach pozbawionych źródeł zasilania.
 • Urządzenia wielofunkcyjne stanowią szczyt produkcji. Działają tak samo standardowo jak te zasilane bateryjnie, ale gdy bateria się wyczerpie, wystarczy podłączyć je do źródła zasilania i można kontynuować pracę. Oczywiście płaci się za nie najwięcej, ale można ich używać w każdej możliwej sytuacji.

Liczba błysków

Należy spodziewać się około 300-500 błysków światła, aby usunąć owłosienie z całej powierzchni ciała. Na opakowaniu większości produktów można zobaczyć parametr “liczba błysków”, który nie oznacza niczego innego niż żywotność źródła światła depilatora IPL. Waha się ona od 50 000 do 500 000 błysków.

Biorąc pod uwagę, że eksperci zalecają łącznie około 12 depilacji w ciągu trzech lat, żywotność urządzenia jest ogromna. Ale oczywiście nikt nie może zagwarantować, że żaden inny element nie ulegnie awarii przez lata.

Nasza wskazówka

Kobiece piękno podkreślają damskie perfumy. Zapoznaj się z naszą ofertą najlepszych z nich.

Regulacja intensywności światła

Przed rozpoczęciem zabiegu należy dostosować intensywność emitowanego światła do rodzaju skóry. Droższe produkty wyposażone są w specjalny czujnik, który sam dba o wszystko. W przypadku tańszych trzeba jednak zadowolić się ręczną regulacją. W tym przypadku instrukcja obsługi zawierająca szczegółowe materiały ze zdjęciami powinna pomóc w dokonaniu odpowiedniego wyboru.

Najpierw wypróbuj kilka lekkich impulsów w okolicy łydki i obserwuj reakcję skóry. Jeśli wystąpi nieprzyjemne pieczenie lub zaczerwienienie, należy zmniejszyć intensywność światła. Depilacja IPL nigdy nie powinna być bolesna ani powodować reakcji skórnych.

Udostępnij artykuł

Oceńcie artykuł

Całkowita ocena: 4.7 (10 głosów)

Autor artykułu

Beata Balcerak
Beata Balcerak

Od kiedy pamiętam przy zakupie starałam się znaleźć najlepszy produkt i szukałam optymalnego rozwiązania. Teraz dzielę się tą wiedzą z innymi 🙂

Podobne artykuły