Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepszy prezent na urodziny

Prezent na urodziny ma długą tradycję – jedna z popularnych teorii opowiada o tym, jak to podczas urodzin złe duchy nawiedzały oraz szkodziły solenizantowi. Chcąc uchronić tę osobę, ludzie spotykali się z nim i przynosili prezenty, które miały przekupić źle nastawione zmory. Zwyczaj ten rozpoczął się setki lat temu w Europie i trwa do dzisiaj, jednak aktualnie dajemy sobie upominki z nieco innych powodów.

Jednym z nich jest po prostu sama tradycja obdarowywania się prezentami na różne okazje, takie jak Boże Narodzenie, ślub lub Walentynki oraz oczywiście urodziny. Ważna jest także więź osobista – podarki urodzinowe dajemy osobom, które cenimy i potwierdzamy w ten sposób osobisty związek z nimi, pokazując także miłość oraz uznanie. Każde urodziny są wyjątkowe, jednak istnieje kilka przełomowych, które wymagają nieco więcej godzin spędzonych na wybieraniu idealnego prezentu. Żeby ułatwić zadanie podzieliliśmy je ze względu na wiek solenizanta. Życzymy udanych poszukiwań!

Prezent na 18. urodziny

30 pomysłów na prezent na 18 urodziny

18. urodziny to jedna z najważniejszych dat w życiu młodego człowieka. W końcu to moment, w którym stanie się pełnoletni i wkroczy do dorosłego świata. Z tej okazji warto pomyśleć nad wyjątkowym upominkiem, który podkreśli tę doniosłą chwilę. Wybór jest bardzo szeroki, od zabawnych upominków nawiązujących do 18. urodzin, aż po vouchery na wydarzenia, które pozostają potem długo w pamięci solenizanta. Warto mieć na uwadze hobby, potrzeby oraz marzenia osoby, którą chcemy obdarować, aby doskonale trafił w jej gust. Oczywiście co innego wybierzemy dla koleżanki, przyjaciółki lub chłopaka. W artykule zebraliśmy 29 inspiracji na prezent na 18 urodziny, które bez wątpienia pomogą wybrać doskonały upominek, dopasowany do potrzeb oraz zainteresowań młodego dorosłego.

Prezent na 20. urodziny

30 pomysłów na prezent na 20 urodziny

Istnieje mnóstwo utworów muzycznych nawiązujących do tej wspaniałej daty, które doskonale pasują do charakteru 20. urodzin. Warto wspomnieć chociażby o piosenkach ubiegłego wieku “Dwudziestolatki” albo “Mamy po 20. lat”. To wiek, w którym wszystko jest możliwe i chce się ciągle próbować nowych rzeczy. Dlaczego by nie pomóc solenizantowi w odkrywaniu siebie oraz swoich zainteresowań? Szukając prezentu na 20. urodziny warto pomyśleć nad ciekawymi warsztatami, wydarzeniami lub przeżyciami, które dadzą obdarowanej osobie nie tylko świetnie spędzony czas, ale także mogą ją zainspirować do dalszych eksperymentów. Niezwykłe emocje oraz radość zapewnią również upominki, które będą nawiązywać ściśle do ulubionych tematów 20-latka. Sprawdź nasze ciekawe propozycje na prezent na 20. urodziny – być może jeden z nich będzie strzałem w dziesiątkę!

Prezent na 25. urodziny

30 pomysłów na prezent na 25 urodziny

Wszyscy wiemy, jak ciężko jest czasem znaleźć coś oryginalnego na urodziny, szczególnie te 25! Sporo osób świętuje swoje ćwierćwiecze w szczególny sposób i jest to bardzo ważne wydarzenie w ich życiu. Dlatego też taki sam powinien być prezent! W sklepach z pewnością znajdziesz mnóstwo propozycji – niektóre z nich mogą być nietypowe, wręcz zaskakujące i trochę szalone – doskonale sprawdzą się dla osoby, która czerpie z życia pełnymi garściami! Warto zastanowić się także nad różnymi domowymi sprzętami, które ułatwiają codzienne życie i wnoszą je na nieco inny poziom. Oczywiście najlepsze są oryginalne pomysły, dopasowane ściśle do charakteru obdarowywanej osoby, dlatego szukając pomysłów przejrzyj nasze propozycje na prezent na 25 urodziny dla niej i dla niego.

Prezent na 30. urodziny

30 pomysłów na prezenty na 30. urodziny

Trzydzieste urodziny to dla wielu osób pewna granica, o której przekroczeniu myślą już długo przed tym wydarzeniem (niekiedy zaraz po 25. urodzinach). To czas, w którym wkracza się w zupełnie inny etap życia i zaczyna szukać się zupełnie innych wartości. Chcąc podkreślić ten wyjątkowy dzień, warto pomyśleć o fantastycznym prezencie, który osłodzi solenizantowi ponurą (dla niektórych) wizję bycia 30-latkiem. Być może doceni wspólny weekendowy wyjazd, podczas którego spędzi czas ze znajomymi, relaksując się i oddając przyjemnościom? A może lepszym pomysłem będzie zabawny prezent, który podkreśli jego wyjątkowe poczucie humoru? Sprawdź nasze 29 pomysłów na prezent urodzinowy na 30 i zdecyduj, czy któryś z nich idealnie trafi w gust bliskiej Ci osoby!

Prezent na 40. urodziny

30 pomysłów na prezent na 40 urodziny

Mówi się, że życie zaczyna się po 40-tce – owszem, jest to wyjątkowy czas, w którym ma się już bogate życiowe doświadczenie, a jednocześnie dalej jest się otwartym na nowe doznania i eksperymenty. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby spełniać swoje marzenia, a ich realizację rozpocząć właśnie w 40. urodziny! Szukając prezentu dla solenizanta zwróć uwagę na to, by upominek zapewnił mu wspaniałe przeżycia, o których od dawna myślał, ale do tej pory bał się ich spróbować. Później z pewnością będzie mógł wspominać te fantastyczne chwile! Ciekawym pomysłem będzie też podarowanie przyszłej 40-latce prezentu, który przyda jej się na co dzień lub zapewni doskonałą rozrywkę. 40. urodziny z pewnością wymagają fantastycznej oprawy oraz specjalnego podarunku – szukając pomysłów na prezent urodzinowy zajrzyj do naszych propozycji!

Prezent na 50. urodziny

28 pomysłów na prezent na 50. urodziny

Pomysł na prezent na 50. urodziny to ciężki orzech do zgryzienia. Z jednej strony sprawy nie ułatwia bardzo duży wybór na półkach sklepowych, a z drugiej ciężko jest wymyślić coś, czego dana osoba już kiedyś nie otrzymała lub nie kupiła sobie samodzielnie. Warto zatem popatrzeć na upodobania solenizanta oraz zastanowić się, czego najbardziej potrzebuje. Czy Twojej mamie lub tacie przydałby się wyjazd na łono natury, by naładować baterię do nowych wyzwań? A może wolą spędzić czas razem w eleganckiej restauracji? Ciekawym pomysłem będą także nieco bardziej ekstremalne przeżycia, które być może spełnią ukryte marzenia solenizanta. Jeśli nie wiesz, co wybrać na 50-tkę dla bliskiej Ci osoby, to zobacz, jakie inspiracje przygotowaliśmy na prezent na 50 – wśród nich mamy nadzieję, że znajdziesz ten wyjątkowy prezent!

Prezent na 60. urodziny

Poznaj 28 pomysłów na wyjątkowy prezent na 60 urodziny

Jak zaskoczyć bliską osobę prezentem na 60. urodziny? Czy jest to w ogóle możliwe? Owszem! Z wiekiem coraz bardziej docenia się nie materialne przedmioty, a tworzenie wspomnień oraz czas spędzony z bliskimi osobami. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby szukając upominku nie postawić na przykład na ekskluzywną biżuterię lub fantastyczne kosmetyki regenerujące – bez wątpienia sprawią, że obdarowanej osobie zrobi się cieplej na sercu. Warto jednak pomyśleć nad możliwością podarowania 60-latkowi przeżycia, którego przez długi czas nie zapomni! Nie wyobrażasz sobie swojej babci w Monster Trucku? A może to jest właśnie to, o czym skrycie marzy? Sam zdecyduj lub wybierz coś innego z aż 28 przygotowanych przez nas pomysłów na prezent dla 60 latka. Znajdziesz wśród nich inspiracje na prezenty dla swojej mamy, babci, żony, a także męża oraz ojca.

Prezent na 70. urodziny

28 pomysłów na prezent na 70 urodziny

Każde urodziny są ważnym wydarzeniem w życiu, z okazji którego miło jest dostać niespodziankę. Jednak 70-tka bez wątpienia zasługuje na niesamowitą oprawę, dlatego solenizantowi należy podarować coś oryginalnego i zapadającego w pamięć. Osoby w tym wieku często są już na emeryturze i mają mnóstwo wolnego czasu. Dzięki temu mogą realizować swoje pasje lub próbować czegoś nowego. Dlatego warto podarować swojej babci lub dziadkowi prezent, który pomoże im odkryć siebie na nowo. Może to być upominek na przykład w formie przeżycia, dzięki któremu 70-latek spełni swoje marzenia. Być może Twój tata zawsze marzył o warsztatach kulinarnych? 70. urodziny będą doskonałą okazją ku temu, by odkrył w sobie prawdziwego kucharza! Sprawdź nasze 28 pomysłów – wśród nich znajdziesz mnóstwo ciekawych propozycji na prezent dla 70 latka.

Prezent na 80. urodziny

26 pomysłów na prezent na 80. urodziny

80-tka to bez wątpienia czas, który zasługuje na specjalne świętowanie i spędzenie czasu w rodzinnym gronie, ale też okazja do wręczenia świetnego upominku. Jak sprawić, by prezent z okazji 80. urodzin był wyjątkowy? Przede wszystkim należy dopasować go do zainteresowań, osobowości oraz pasji obdarowywanej osoby. W tym wieku ma się dużo więcej czasu na spełnianie swoich marzeń, dlatego warto zastanowić się, czego potrzebuje Twoja babcia lub dziadek oraz co sprawi im dużo przyjemności. Może to być na przykład masaż, wizyta w SPA, ale też fotoksiążka, która przywoła mnóstwo wspaniałych wspomnień. Najważniejsze, by prezent wywołał uśmiech na twarzy obdarowanej osoby. Jeśli nie masz pomysłów, to sprawdź nasze 26 propozycji na prezent dla 80 latka!

Mamy nadzieję, że z naszą pomocą udało Ci się znaleźć prezent idealny, który sprawi radość solenizantowi. Życzymy udanej zabawy na przyjęciu urodzinowym!