Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.pl » Prezenty

Książki o psach i ich behawioryzmie 2023 – 16 propozycji

Świetna książka, kocyk, herbata i ukochany psiak to Twój sposób na idealny wieczór? Zastanawiasz się, po jakie najlepsze książki o psach i ich behawioryzmie warto sięgnąć? Przygotowaliśmy kilkanaście propozycji, wśród których bez problemu znajdziesz interesującą Cię publikację. Są to zarówno powieści przygodowe, w których główną rolę odgrywa pies, jak i poradniki pomagające lepiej zrozumieć czworonoga i o niego zadbać. Znajdziesz tutaj książki również dla najmłodszych czytelników. Oto 16 pozycji, które warto mieć na swojej półce.

1. Szczeka, merda, mówi – najlepsza książka o psach

Szczeka, merda, mówi – najlepsza książka o psach

Allegro.pl

Książka “Szczeka, merda, mówi. Jak być najlepszym człowiekiem swojego psa” to poradnik skierowany do wszystkich miłośników psów. Doświadczeni autorzy Zofia Zaniewska-Wojtków oraz Piotr Wojtków (którzy pomogli tysiącom psów) uczą, jak zrozumieć zachowania swojego pupila i lepiej go poznać.

Treść ukazana jest z perspektywy psa, co pokazuje szereg jego emocji: szczęście, zadowolenie, ale też poczucie winy czy zazdrość. Dzięki praktycznym poradom każdy właściciel czworonoga będzie wiedział, jak zareagować na różne zachowania pupila i zrozumie, skąd się one wzięły.

2. Psie sucharki – zabawna książka o psach

Psie sucharki – zabawna książka o psach

TaniaKsiazka.pl

Lubisz pełne humoru książki o psach? Z pewnością spodoba Ci się nasza kolejna propozycja, czyli “Psie sucharki. Wszystko, co powiedziałby Twój pies, gdyby umiał mówić”. To pozycja książkowa, która pomaga lepiej zrozumieć psa i jego reakcje. Wszystko jest ukazane w humorystycznym stylu, bez fachowych terminów czy definicji.

Książka jest bogato ilustrowana i prezentuje różnorakie sytuacje, w których może znaleźć się pupil i jego właściciel. Każdy z obrazków lub komiksów opatrzony jest zabawnym podpisem. Z publikacji dowiesz się między innymi, dlaczego pies szczeka na wszystko co się rusza.

3. Kryminał pod psem – książka o psach dla dzieci

Kryminał pod psem – książka o psach dla dzieci

TaniaKsiazka.pl

W serii “Kryminał pod psem” ukazało się już kilkanaście tomów, które doskonale sprawdzają się jako książki o psach dla dzieci. Wśród napisanych przez Martę Matyszczak pozycji z cyklu warto wyróżnić między innymi “Morderstwo w Hotelu Kattowitz”.

W grudniową noc zostaje zamordowana DJ Dzidzia, gwiazdka pop zmuszona zakwaterować się w niezbyt dobrym hotelu przed swoim koncertem. Dziwny zbieg okoliczności badają detektyw Szymon Solański, dziennikarka Róża Kwiatkowska oraz.. pies Gucio. Przemierzają razem katowickie ulice, by natrafić na ślad mordercy.

4. 101 pytań o psy – interesująca książka o psach

101 pytań o psy – interesująca książka o psach

Allegro.pl

To doskonała pozycja zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, którzy mają swojego psa i chcieliby go nieco lepiej zrozumieć. W książce autorstwa Doroty Kozińskiej znaleźć można 101 pytań i odpowiedzi pełnych ciekawostek. Czego się dowiesz z tej publikacji? Między innymi tego, jaka jest najstarsza rasa psów i czy są takie czworonogi, które właściwie w ogóle nie szczekają.

Znajdziesz też odpowiedź na pytanie po co pies merda ogonem i czy pupile różnych ras mogą się ze sobą porozumiewać tym samym językiem. Kupując tę książkę masz szansę poznać lepiej swojego czworonożnego przyjaciela.

5. Hachiko. Pies, który czekał – książka o psach dla dzieci

Hachiko. Pies, który czekał – książka o psach dla dzieci

TaniaKsiazka.pl

Z kolejnej polecanej książki dla dzieci o psach możemy poznać prawdziwą siłę przyjaźni między czworonogiem a człowiekiem. Głównym bohaterem powieści jest profesor z Tokijskiego Uniwersytetu, Eusaburo Ueno – człowiek nieprzekupny, działający zgodnie ze sztywnymi zasadami oraz ustalonym wcześniej planem.

Pewnego dnia to wszystko się zmienia, a to dzięki Hachiko, szczeniakowi. Jego pojawienie się burzy dotychczasową dyscyplinę Eusaburo i zmusza go odkrywania piękna w małych rzeczach. Hachiko to niezwykle wzruszająca powieść oparta na prawdziwej historii.

6. SMS-y od mojego psa – zabawna książka o relacji człowieka z psem

SMS-y od mojego psa – zabawna książka o relacji człowieka z psem

Allegro.pl

Szukasz świetnej rozrywki na zimowy wieczór? Sięgnij po książkę “SMS-y od mojego psa”. October Jones, autor publikacji, stawia przede wszystkim na humor i potrafi rozbawić czytelnika na każdej stronie.

W książce można znaleźć ponad 100 rozmów między buldogiem Cooperem a jego właścicielem, które nie były publikowane wcześniej, gdy jeszcze stanowiły tylko internetową sensację. Z zebranych razem materiałów możemy poznać lepiej psa, który większość czasu spędza podjadając, drzemiąc, zastanawiając się, kogo widzi w lustrze oraz, oczywiście, esemesując do swojego pana.

7. Biały kieł – książka o psach dla każdego

Biały kieł – książka o psach dla każdego

Allegro.pl

Szukając książki o psach – przygodowej, warto sięgnąć po tę napisaną przez Jacka Londona. “Biały kieł” to wspaniała powieść, która mimo upływu lat nadal jest chętnie czytana przez dzieci i młodzież. Sięgają po nią również dorośli czytelnicy. Książka uczy nie tylko miłości do zwierząt, ale też ukazuje piękno nieposkromionej natury.

Tytułowy bohater powieści to mieszaniec psa i wilka, który wykorzystywany jest do nielegalnych walk z innymi psami. Po jednej z nich ledwo żywego Białego Kła wykupuje młody chłopak. Zabiera go na farmę w Arizonie i krok po kroku próbuje go oswoić.

8. Drugi koniec smyczy – pomocna książka o wychowaniu psa

Drugi koniec smyczy – pomocna książka o wychowaniu psa

Amazon.pl

Potrzebujesz książki o psach, która pozwoli Ci lepiej komunikować się ze swoim pupilem? Polecaną pozycją jest “Drugi koniec smyczy” pióra Patricii McConnell. Jak przekonuje autorka, wystarczą tylko drobne zmiany w komunikatach kierowanych do psa, by lepiej się z nim porozumieć.

Co ciekawe, niektóre z naszych zachowań mogą być przez psa interpretowane w zupełnie inny sposób niż przez nas. Przykład? Serdeczne uściski z bliską osobą mogą zostać odczytane przez czworonoga jako agresywne i wzbudzą jego niepokój. Poradnik zawiera mnóstwo prostych i przydatnych wskazówek, dzięki którym nawiążesz z psem prawdziwą więź.

9. Tropem zaginionych – poruszająca historia o psach

Tropem zaginionych – poruszająca historia o psach

Allegro.pl

“Tropem zaginionych” to powieść autorstwa Susannah Charleson, opowiadają o świecie ratowników oraz ich czworonożnych towarzyszy. Historia powstała na faktach, dzięki czemu można dowiedzieć się nieco więcej o bohaterskich psach i ich pracy. Autorka opisuje więź, jaka łączy ludzi ze zwierzętami, a także o szkoleniu młodej suczki, która stanie się najlepszym tropicielem.

Jakie zadania czekają na ratowników oraz ich psy? Odszukanie zbuntowanego nastolatka, pacjenta chorującego na Alzheimera czy ciała mężczyzny, który utonął w jeziorze. Każda relacja jest bardzo przejmująca i zostaje w pamięci na długi czas.

10. Był sobie pies – bestsellerowa książka o psach

Był sobie pies – bestsellerowa książka o psach

TaniaKsiazka.pl

Jak wygląda świat z punktu widzenia psa? Możesz się tego dowiedzieć z powieści “Był sobie pies pióra Bruce’a Camerona. Książka opowiada o przyjaźni, która jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności losu.

Głównym bohaterem jest bezpański kundelek Bailey, który kończy swój zwierzęcy żywot jako bezdomny psiak i powraca we wcieleniu przepięknego i uroczego szczeniaka. Trafia do domu Ethana, 8-letniego chłopca, z którym po pewnym czasie stają się nierozłączni. Razem przeżywają mnóstwo radosnych lat, jednak nadchodzi moment, gdy Bailey musi odejść ponownie z tego świata. Jednak… nie na długo, gdyż ma do wykonania ważną misję.

11. Przechytrzyć psa – najlepsza książka o wychowaniu psa

Przechytrzyć psa – najlepsza książka o wychowaniu psa

Allegro.pl

Szukając książki o wychowaniu psa warto zwrócić uwagę na tytuł “Przechytrzyć psa”. Szkolenie psów w dawniejszych czasach było przeprowadzane dość brutalnie i opierało się głównie na stosowaniu siły i przymusu. Wzmocnienie negatywne jednak nie jest dobrym pomysłem i podkreśla do Terry Ryan, ceniona na całym świecie specjalistka, która jest jedną z prekursorek pozytywnych metod.

W swojej publikacji autorka dzieli się dwudziestopięcioletnim doświadczeniem, ucząc czytelnika, jak zrozumieć swojego pupila i szybko go wyszkolić bez zbędnego używania siły.

12. Rasy psów – książka, którą powinien mieć każdy wielbiciel psów

Rasy psów – książka, którą powinien mieć każdy wielbiciel psów

Allegro.pl

Szukasz książki o psach dla młodzieży? Twoja córka lub syn uwielbiają te mądre czworonogi i chcą dowiedzieć się o nich jak najwięcej? Doskonałym wyborem będzie publikacja “Rasy psów”, w której można wyczytać wszystkie niezbędne informacje o psach, w tym co można mu zapewnić, a także czego od niego oczekiwać.

Można również przekonać się, czy pupil, którego już posiadasz, odpowiada danemu wzorcowi rasy, jaki ma temperament oraz co należałoby zmienić w jego trybie życia, by był szczęśliwy. Poza tym warto zwrócić uwagę na piękne portrety ponad 400 ras wraz z krótką ich historią.

13. Tajemnice psiego umysłu – książka z ciekawostkami o psach

Tajemnice psiego umysłu – książka z ciekawostkami o psach

TaniaKsiazka.pl

Masz ochotę poczytać książki o psach, które oferują solidną dawkę ciekawej wiedzy? Możemy polecić Ci “Tajemnice psiego umysłu”. Autor w swojej publikacji odpowiada na wiele intrygujących pytań, które dotyczą nie tylko zmysłów psa, ale też jego osobowości i świadomości.

Na stronach książki można znaleźć mnóstwo ciekawych anegdot oraz wyników badań naukowych. Obserwacje poczynione przez autora prowadzą go do interesujących wniosków, które warto poznać. Jednym z nich jest fakt, że psy posiadają zarówno odrębną osobowość, jak i pamięć. Potrafią też rozwiązywać problemy.

14. Pies i człowiek – książka o tresurze psa

Pies i człowiek – książka o tresurze psa

Allegro.pl

“Pies i człowiek. Jak żyć zgodnie pod jednym dachem” to inspirująca książka opowiadająca o zachowaniach psów i ich szkoleniu. Pomaga nie tylko zrozumieć więź, jaka powstaje między właścicielem a jego pupilem, ale też nauczyć się lepszej komunikacji.

Rezultaty dzięki tej publikacji przychodzą bardzo szybko. Wystarczy tylko zrozumieć, że pies nie rozumie norm ustanowionych przez ludzi i postępuje zgodnie z zasadami właściwymi jego gatunkowi. W swoim mniemaniu nie czyni nic złego, jednak naraża się na niezrozumienie przez człowieka. Jak zatem dogadać się ze swoim psem? Warto przeczytać w książce.

15. Na psa urok – praktyczna książka o wychowaniu psa

Na psa urok – praktyczna książka o wychowaniu psa

TaniaKsiazka.pl

To kolejna już publikacja, która pomaga zrozumieć swojego pupila, jednak w bardziej praktyczny sposób. Twój psiak, mimo pełnej miski, plądruje ciągle mieszkanie, wyje i ciągnie smycz na spacerach, albo zjada odpadki spod śmietników i lub uciekać?

W tej książce znajdziesz różnego rodzaju metody, które pomogą Ci się z tym uporać. W publikacji zawarto wskazówki, które sprawiają, że życie pod jednym dachem z psem staje się jeszcze przyjemniejsze. Jednak to nie wszystko – książka zawiera 15 filmów instruktażowych, a także ponad dwadzieścia wypowiedzi prawdziwych specjalistów.

16. Jak rozmawiać z psem? – poradnik dla właścicieli czworonogów

Jak rozmawiać z psem? – poradnik dla właścicieli czworonogów

TaniaKsiazka.pl

Jeśli interesują Cię książki o behawioryzmie psów, sięgnij po “Jak rozmawiać z psem”. To zdecydowany must-have nie tylko dla wszystkich właścicieli psów, ale też tych osób, które planują przygarnąć czworonoga. Jeśli marzą Ci się dobre relacje ze swoim psiakiem, musisz wniknąć w jego świat, dowiedzieć się, jak pracują jego zmysły. To, w jaki sposób widzi, słyszy i czuje oraz jak odbiera wysyłane przez właściciela sygnały, pomaga lepiej zrozumieć swojego pupila.

Z książki nauczysz się też rozpoznawać psią mowę: z postawy ciała, wydawanych odgłosów oraz min czy gestów.

Udostępnij artykuł

Oceńcie artykuł

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor artykułu

Patrycja Ulatowska
Patrycja Ulatowska

Z zawodu copywriter, z wykształcenia filozof, prywatnie wielbicielka książek fantasy, rysowania oraz jazdy na rowerze.