Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
>

Najlepsze książki motywacyjne 2023 – TOP 10

Potrzebujesz książki, która zmieni Twoje życie? Chcesz poznać sposoby na osiągnięcie sukcesu w różnych obszarach życia? Pomogą Ci w tym najlepsze książki motywacyjne, które przywrócą chęć do działania, pozwolą na chwilę zatrzymać się i zastanowić nad tym, czego potrzebujesz. Szukając tytułów, które przywrócą motywację, efektywność oraz produktywność, warto sięgnąć po proponowane przez nas publikacje. Książki motywacyjne (TOP 10, które zebraliśmy) zawierają mnóstwo przydatnych rad, które, po wcieleniu w życie, pomogą Ci z łatwością osiągać postawione cele.

1. Potęga podświadomości – najlepsza książka o motywacji

Potęga podświadomości – najlepsza książka o motywacji

Amazon.pl

Jeśli chodzi o genialne książki motywacyjne, ranking rozpoczynamy jedną z najlepszych, czyli “Potęgą podświadomości”. Poradnik ten należy do jednych z najskuteczniejszych tytułów na rynku – pomógł już milionom ludzi na całym świecie osiągnąć swoje cele. Joseph Murphy pokazuje, że wystarczy tylko zmiana sposobu myślenia, by usunąć psychiczne bariery między marzeniami i ich realizacją.

W poradniku znajduje się mnóstwo praktycznych wskazówek, dzięki którym można podnieść swój prestiż i dobrobyt, zdobyć przyjaciół, wzmocnić swoje małżeństwo czy pokonać lęki. Jeśli chcesz osiągnąć sukces – sięgnij po “Potęgę podświadomości”.

2. Moc pozytywnego myślenia –książka motywacyjna dla każdego

Moc pozytywnego myślenia –książka motywacyjna dla każdego

Amazon.pl

Kolejną z kategorii motywacyjne książki warte polecenia jest “Moc pozytywnego myślenia” autorstwa Normana V. Peale. To doskonała propozycja dla osób, które chwilowo zwątpiły w siebie lub są z natury pesymistami i szukają sposobu na zmianę. Poradnik pokazuje, w jak sposób myślenie wpływa na naszą przyszłość – wyobrażając ją sobie w czarnych barwach wzbudzamy w sobie tylko strach.

Dzięki zawartym w nim wskazówkom można odnaleźć na nowo wiarę w siebie i odrzucić lęk. Warto zwrócić uwagę także na przydatne praktyki – ćwiczenie milczenia, zrywanie z nawykiem denerwowania się czy ograniczenie skłonności do irytowania się.

3. Bogaty ojciec, biedny ojciec – książka motywacyjna o finansach

Bogaty ojciec, biedny ojciec – książka motywacyjna o finansach

Allegro.pl

Jeśli w Twoim obszarze zainteresowania są książki motywacyjne dotyczące finansów, sięgnij po “Bogaty ojciec, biedny ojciec”. Poradnik ten zmienił już sposób myślenia o pieniądzach milionów ludzi na świecie. Robert Kiyosaki obala mity, wskazując, jak skuteczne inwestowanie jest sprzeczne z popularnymi poglądami.

To ogromna dawka praktycznej wiedzy – z książki można dowiedzieć się czym są aktywa i pasywa, co zrobić by osiągnąć finansowy sukces oraz że tak naprawdę, by być bogatym niekoniecznie trzeba mieć wielkie dochody. Poradnik ten zdecydowanie warto przeczytać i wdrożyć podane tam wskazówki w życie.

4. Obudź w sobie olbrzyma – motywująca książka dla każdego

Obudź w sobie olbrzyma – motywująca książka dla każdego

Amazon.pl

Szukasz pomysłu na książki motywacyjne dla mężczyzn np. jako prezent dla przyjaciela lub męża? “Obudź w sobie olbrzyma” będzie strzałem w dziesiątkę. Anthony Robbins, autor poradnika, jest ekspertem od psychologii zmian w USA i z wielkim sukcesem kieruje dziewięcioma założonymi przez siebie przedsiębiorstwami.

W swojej książce pokazuje skuteczne metody oraz techniki, które sam wykorzystuje na co dzień. Między innymi dowiesz się, jak znaleźć w sobie siłę, by wpłynąć na swój stan umysłowy, fizyczny, emocjonalny i materialny. Jeśli chodzi o książki motywacyjne psychologiczne – jest to tytuł, po który warto sięgnąć!

5. Jęczing? Powiedz “dość! – motywacyjna książka dla młodzieży

Jęczing? Powiedz "dość! – motywacyjna książka dla młodzieży

TaniaKsiazka.pl

Książki motywacyjne dla młodzieży to całkiem szeroka kategoria i można w niej znaleźć mnóstwo interesujących tytułów. Jednym z nich jest publikacja Kamili Pępiak-Kowalskiej “Jęczing? Powiedz DOŚĆ i naucz się czerpać z optymizmu”.

Autorka daje przydatne wskazówki, które pomagają zerwać z ciągłym narzekaniem i energię na to przeznaczoną zainwestować w konsekwentne, celowe działania. Pokazuje też, że nawyk optymizmu pozwala stawić czoła wszelkim problemom i wyzwaniom w życiu – koniec marudzenia jest korzystny dla zdrowia, motywacji oraz relacji z najbliższymi osobami.

6. Dary niedoskonałości – książka, która motywuje do zmian w myśleniu

Dary niedoskonałości – książka, która motywuje do zmian w myśleniu

Allegro.pl

Zastanawiasz się, gdzie podziała się Twoja motywacja? Książki mogą Ci pomóc odzyskać wiarę w siebie i zachęcić do działania. “Dary niedoskonałości” Brené Brown to poradnik psychologiczny dla osób, które walczą z zaniżoną samooceną, wynikającą z perfekcjonizmu. Jeśli boisz się podejmować inicjatywę, gdyż masz w sobie fałszywe przekonanie, że zawsze musisz być idealny i obawiasz się porażki, zdecydowanie sięgnij po ten tytuł.

Autorka pokazuje, w jaki sposób zaakceptować swoje braki i przywary i zrozumieć, że są one jedynie częścią ludzkiej natury. Pozwoli to pewniej podejmować decyzje, ale też lepiej traktować siebie i innych.

7. Nawyki warte miliony – fenomenalna książka motywacyjna

Nawyki warte miliony – fenomenalna książka motywacyjna

Amazon.pl

Jakie jeszcze motywujące książki warto przeczytać? Naszą kolejną propozycją jest publikacja Briana Tracy – “Nawyki warte miliony”. To doskonała książka, która pozwala wziąć odpowiedzialność za swoje życie i osiągać ambitne cele. Autor pokazuje skuteczne sposoby na to, by zapanować nad swoimi nawykami, a co za tym idzie, także myślami, przekonaniami i działaniami.

Wśród wielu przykładów znajdziesz tam odpowiedź na pytanie, w jaki sposób milionerzy zbudowali swoje fortuny, jak myśleć efektywniej i podejmować lepsze decyzje. Autor dzieli się również technikami zarządzania finansami.

8. Zjedz tę żabę – książka motywacyjna zwiększająca efektywność

Zjedz tę żabę – książka motywacyjna zwiększająca efektywność

TaniaKsiazka.pl

Zastanawiasz się, czy efektywnie wykorzystujesz czas? Często odwlekasz zadania w nieskończoność, jednocześnie czując ciągłą presję i kiepski nastrój? Stan ten można zmienić – z pomocą przychodzą książki motywacyjne, a konkretnie pozycja “Zjedz tę żabę”. W poradniku znajduje się 21 metod, które pomagają osiągać sukces i poprawić ogólną wydajność każdego dnia.

Główne założenie książki opiera się o metaforyczną żabę, która stanowi najtrudniejsze zadanie, odwlekane w czasie. Na samym początku pracy należy ją więc szybko “połknąć” – poczucie ulgi, spełnienia i samozadowolenia z powodu skończenia trudnego zlecenia wpłynie pozytywnie na samopoczucie i realizację kolejnych celów.

9. Reguła 5 sekund – bestsellerowa książka motywacyjna

Reguła 5 sekund – bestsellerowa książka motywacyjna

Allegro.pl

Chcesz odmienić swoje życie? Doskonałym wsparciem będą książki motywacyjne. Rozwój osobisty może być przyjemny, należy tylko poznać kilka przydatnych technik. Mel Robbins w swoim poradniku “Reguła 5 sekund” daje czytelnikowi wszystko, czego potrzebuje, by odmienić swoje życie.

W książce można odkryć, że wystarczy tylko pięć sekund, by podjąć działanie mimo różnych wątpliwości, przełamać nawyki odkładania wszystkiego na później, a także pokonać strach i niepewność. Proste i uniwersalne rozwiązanie problemu sprawia, że publikacja ta stała się międzynarodowym bestsellerem.

10. Umysł mistrza – motywacyjna książka dla sportowców

Umysł mistrza – motywacyjna książka dla sportowców

TaniaKsiazka.pl

Interesują Cię książki motywacyjne dla sportowców? Chcesz wiedzieć, co myślą Ci najlepsi i jak wyglądała ich droga do sukcesu, a jednocześnie też poznać metody treningowe umysłu, które stosują? W publikacji “Umysł mistrza” znajdziesz doskonałe narzędzia przydatne do pracy nad własną mentalnością. Pomogą nie tylko osiągać sukcesy w treningu, ale też zdeterminują do działania.

W przypadku tej książki o motywacji do Twojej dyspozycji trafią ćwiczenia, które pozwolą cieszyć się życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. Dowiesz się też, jak poradzić sobie z nawet największymi przeciwnościami losu.

Udostępnij artykuł

Oceńcie artykuł

Zatím nikdo neohodnotil, buďte první.

Autor artykułu

Patrycja Ulatowska
Patrycja Ulatowska

Z zawodu copywriter, z wykształcenia filozof, prywatnie wielbicielka książek fantasy, rysowania oraz jazdy na rowerze.