Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů Testado.cz - recenze a výběry nejlepších produktů
Menu
Testado.pl » Recenzje

Recenzja programu antywirusowego Norton 360 Deluxe

Programy antywirusowe Norton pochodzą od NortonLifeLock, amerykańskiej firmy zajmującej się tworzeniem oprogramowania komputerowego. Firma ta pojawiła się na rynku w 1982 roku i od tego czasu twórcom udało się rozpowszechnić swoje programy antywirusowe we wszystkich zakątkach świata.

Jednym z najlepszych programów antywirusowych jest Norton 360 Deluxe, który może chronić komputer i elektronikę. W tej szczegółowej recenzji przeprowadzimy Cię przez podstawy i nasze doświadczenia testowe.

Norton 360 Deluxe

Ochrona antywirusowa Norton 360 Deluxe to świetny wybór dla codziennych użytkowników Internetu, którzy są regularnie narażeni na zagrożenia wirusowe. Testowany przez nas pakiet można nabyć już od 139,33 zł, z roczną licencją na maksymalnie 5 komputerów (Windows lub Mac), smartfonów lub tabletów. Oczywiście można również kupić tańszą lub droższą licencję, w zależności od konkretnych potrzeb.

Ponadto firma obiecuje, że jeśli ich program nie usunie skutecznie wszystkich wirusów, zwróci Ci pieniądze. To świetne podejście, które doceniamy. Twórcy stoją za swoim produktem, a to już coś mówi.

Drobną wadą jest jednak to, że obniżona cena dotyczy tylko pierwszego roku (lub 2, w zależności od tego, co wybierzesz), po którym płacisz pełną kwotę 384,99 zł rocznie.

Norton 360 deluxe pl

Strona posiada oficjalne wsparcie w języku polskim, gdzie można znaleźć odpowiedzi na problemy z instalacją i użytkowaniem antywirusa. Witryna nie oferuje czatu online, ale zamiast tego można wypełnić formularz kontaktowy z pytaniami i życzeniami.

Instalacja i środowisko – 9,5/10

Instalacja Norton 360 Deluxe jest łatwa. Podczas gdy wcześniejsza wersja wymagała podania wielu informacji, obecna wersja wymaga jedynie podania adresu e-mail i hasła. Po wprowadzeniu danych można wygodnie pobrać program antywirusowy. Plik instalacyjny zajmuje około 5 MB miejsca na dysku.

Po wykonaniu pierwszych kroków na ekranie pojawi się menu z polami. Tekst jest w języku polskim, więc pierwsza konfiguracja i zapoznanie się z nim jest bardzo łatwe. Podoba mi się możliwość zainstalowania antywirusa bezpośrednio na komputerze lub na innym urządzeniu. Dzięki temu można od razu zainstalować ochronę na telefonie. Dobra robota!

Funkcje i opcje – 9/10

Przy pierwszym uruchomieniu programu Norton 360 Deluxe pojawi się menu z kilkoma zadaniami. Masz możliwość sprawdzenia stanu bezpieczeństwa swojego urządzenia, uruchomienia ochrony przez VPN, wykonania kopii zapasowej w chmurze, ustawienia menedżera haseł lub kontroli rodzicielskiej.

Absolutną doskonałością jest to, że większość operacji można wykonać jednym kliknięciem. Jednym kliknięciem sprawdzisz stan swojego komputera, telefonu czy tabletu, jednym kliknięciem połączysz się z Holandią lub inną lokalizacją w ramach usługi VPN.

Aby uruchomić Norton Password Manager lub wykonać kopię zapasową, musisz wykonać kilka krótkich kroków, ale nawet początkujący poradzi sobie ze wszystkim szybko. Podczas testów program antywirusowy Norton zawsze reagował szybko. Ani razu program nie uległ awarii ani nie napotkał problemów technicznych.

Ochrona komputera – 10/10

Podczas wielokrotnych szczegółowych testów program antywirusowy Norton zgłosił kilka problemów. Na szczęście wirusy zostały natychmiast usunięte i kolejny test wypadł dobrze. Zatem Norton 360 Deluxe oczywiście działa. Po ponownym uruchomieniu komputer działał doskonale, nie wystąpiła żadna utrata danych ani niedziałająca żadna aplikacja.

Funkcje obejmują dostrajanie wydajności urządzenia i zarządzanie uruchamianiem aplikacji po uruchomieniu systemu. Może także usuwać pliki tymczasowe w przeglądarce, optymalizować dysk, zarządzać dostępem do kamery internetowej, zaporą sieciową i wiele więcej.

Jeśli żadne z powyższych zadań nic Ci nie mówi, nie ma powodu do rozpaczy. Po instalacji program antywirusowy Norton 360 Deluxe włącza wszystko, aby Twoje urządzenie było maksymalnie chronione. Zatem najważniejsza ochrona aktywuje się sama, więc nie musisz się o nic martwić. To ogromna zaleta, którą docenią zarówno początkujący, jak i starsze osoby, które mogą nie rozumieć niektórych pojęć aż tak bardzo.

Przyjrzeliśmy się także zagranicznym opiniom naszych kolegów. Program antywirusowy Tomsguide uzyskał ocenę 4,5/5. Test na PCmag również wypadł pozytywnie.

Norton 360 deluxe pl ochrona pc

Wymagania sprzętowe i doświadczenie – 10/10

Po pobraniu programu antywirusowego Norton 360 Deluxe program zajmuje 586 MB miejsca na dysku. Niektóre konkurencyjne antywirusy zajmują nawet raz więcej miejsca, więc i tutaj królowała satysfakcja. Po uruchomieniu testu nie stwierdziłam żadnych zacięć, niestabilności systemu ani innych problemów. Czas szczegółowej kontroli wynosił około 15-20 minut.

Dlatego oceniam Nortona 360 Deluxe bardzo pozytywnie. Po prostu nie ma na co narzekać. Instalacja przebiegła szybko, program antywirusowy nie zajmuje zbyt dużo miejsca na dysku, a sprawdzanie nie zawiesiło się podczas pracy komputera. Ale tutaj oczywiście zależy to od rodzaju posiadanego komputera. Osobiście pracuję nad złożeniem komputera do gier.

Mam podobnie pozytywne doświadczenia z mobilną ochroną antywirusową. Wystarczy wysłać e-mail, pobrać aplikację na Androida lub iOS na swój telefon i po prostu zainstalować program.

Wymagania sprzętowe komputera:

 • Procesor: W systemie Windows 10/8/7: 1 GHz
 • Windows 11/10: 2 GB (minimum 512 MB RAM wymagane dla narzędzia do odzyskiwania)
 • Windows 8/7: 1 GB (32-bitowy) lub 2 GB (64-bitowy) (minimum 512 MB RAM wymagane dla narzędzia Recovery Tool)
 • 300 MB wolnego miejsca na dysku twardym

Obsługiwane przeglądarki:

 • Microsoft Internet Explorer 8.0 lub nowszy
 • Microsoft Edge
 • Mozilla Firefox
 • Google Chrome

Wymagania sprzętowe dla telefonu komórkowego:

 • Android 8.0 lub nowszy z zainstalowanym Google Play
 • iPhone lub iPad z bieżącą i poprzednimi dwiema wersjami Apple iOS
 • 15 MB wolnego miejsca

Porównanie taryf

Ostateczna ocena

9.5

Doskonały

Norton 360 Deluxe to najlepszy program antywirusowy z całego testu. Instalacja jest prosta, zapewnia ochronę przed wirusami, złośliwym oprogramowaniem, chroni Twoje hasła i zapewnia bezpieczeństwo poprzez VPN. Polecamy zarówno początkującym, jak i zaawansowanym użytkownikom. Plus za 5 urządzeń w jednej cenie!

Instalacja i środowisko
9.5
Funkcje i opcje
9
Wymagania sprzętowe i doświadczenie
10
Zalety
 • Szybka i prosta instalacja
 • Przejrzyste menu w języku polskim
 • Przyzwoita porcja funkcji
 • Nie wymagający sprzętu
 • Nieograniczona sieć VPN
 • Wysokiej jakości i samowystarczalny firewall
 • Obsługuje systemy Windows, Android, MacOS, iOS
 • Licencja do 5 urządzeń
Wady
 • Brak czatu online
 • Wyższa cena

Udostępnij artykuł

Oceńcie recenzję

Całkowita ocena: 4.6 (10 głosów)

Autor recenzji

Beata Balcerak
Beata Balcerak

Od kiedy pamiętam przy zakupie starałam się znaleźć najlepszy produkt i szukałam optymalnego rozwiązania. Teraz dzielę się tą wiedzą z innymi 🙂

Podobne artykuły