Pojemność baterii: 20 000 mAh | Prąd wyjściowy: do 3,6 A | Napięcie wyjściowe: 5,1 V | Maksymalna moc ładowania: 18 W | Liczba portów USB: 2× USB-A | Waga: 430 gramów | Wymiary: 7,36 × 15,4 × 2,73 cm | Indykacja stanu: diody LED | Cena: 150 zł
Zalety
Bezkonkurencyjny stosunek ceny do jakości
Szybkie ładowanie
Ładuje do 2 urządzeń jednocześnie
Najlepszy powerbank dla iPhone
Bardzo popularny powerbank o pojemności 20 000 mAh
Wady
Dłuższy czas ładowania powerbanka
Xiaomi Mi Redmi 20 000mAh został wybrany jako najlepszy powerbank pod względem stosunku ceny do jakości. Powerbank Xiaomi ma ogromną pojemność 20 000 mAh i 2 porty USB-A.
Zaskakujące jest to, że może ładować dwa urządzenia jednocześnie. Oprócz telefonów komórkowych może również zasilać tablety lub laptopy. Po podłączeniu urządzenia powerbank zawsze automatycznie wybiera najlepszy prąd wyjściowy. Nie musisz się o nic martwić.
Powerbank Xiaomi 20 000 mAh ma świetlną indykację. Poinformuje Cię o stanie baterii za pomocą diod LED. Oczywiście jest wielokrotna ochrona przed przeładowaniem, przegrzaniem lub zwarciem. Sam powerbank ładuje się w około 7,5 godziny.
Szukasz wysokiej jakości powerbanku dla swojego telefonu komórkowego lub innych urządzeń? Powerbank Xiaomi to doskonały wybór. Za kwotę około tysiąca hrywien otrzymujesz pierwszorzędne i niezawodne źródło zasilania dla swoich inteligentnych urządzeń. Nie będziesz się już martwić o podróże lub długie wyprawy.
Pojemność baterii: 10 000 mAh | Prąd wyjściowy: do 2,1 A | Napięcie wyjściowe: 5 V | Maksymalna moc ładowania: 10 W | Liczba portów USB: 2 | Waga: 220 gramów | Wymiary: 7,0 × 13,8 × 1,6 cm | Indykacja stanu: diody LED | Cena: 45 zł
Zalety
Kompaktowość i przenośność
Niska cena
Ładuje do 2 urządzeń jednocześnie
Kabel ładujący w zestawie
Wady
Mniejsza pojemność
Brak szybkiego ładowania
Maxlife PowerBank to niezawodne i kompaktowe przenośne urządzenie ładujące, które doskonale nadaje się do codziennego użytku i podróży. Jego kompaktowe rozmiary i niewielka waga czynią go łatwym w użyciu i przenoszeniu, idealnym do podróży i użytku w drodze. Dzięki pojemności 10 000 mAh ma wystarczającą moc na kilka ładowań Twojego smartfona lub innego urządzenia na jednym ładowaniu. Obecność dwóch gniazd pozwala na jednoczesne ładowanie wielu urządzeń, takich jak smartfony, tablety, trackery fitness, słuchawki itp.
Wbudowane funkcje ochronne obejmują ochronę przed przepięciami, zwarciami i innymi wewnętrznymi awariami, co zapewnia bezpieczeństwo urządzenia podczas ładowania.
Wadą może być to, że dla urządzeń o dużych potrzebach, takich jak np. laptop, może być potrzebny mocniejszy power bank. Ale biorąc pod uwagę niską cenę powerbanku i wszystkie jego zalety, można powiedzieć, że ten model jest doskonałym wyborem do codziennego użytku.
Pojemność baterii: 30 000 mAh | Prąd wyjściowy: 2 A | Napięcie wyjściowe: do 12 V | Maksymalna moc ładowania: 18 W | Liczba portów USB: 2× USB-A, 1× USB-C Power Delivery 2.0, 1× Micro USB | Waga: 465 gramów | Wymiary: 16,4 × 8,6 × 1,9 cm | Indykacja stanu: diody LED | Cena: 500 zł
Zalety
Pojemność 30 000 mAh
Ładuje laptopa
Szybko ładujący się power bank
Automatyczna regulacja mocy
Elegancki wygląd
Diody LED
Wady
Nie obsługuje ładowania bezprzewodowego
Szukasz powerbanku, który z łatwością naładuje kilka telefonów jednocześnie? Potrzebujesz energii dla swojego laptopa? Rozwiązaniem jest powerbank Epico E29 o ogromnej pojemności 30 000 mAh, który naładuje szeroką gamę urządzeń elektronicznych, od smartwatchów po laptopy, i obsługuje szybkie ładowanie z mocą do 18 W.
Inteligentne zarządzanie energią zapewnia optymalną metodę ładowania. Możesz podłączyć do trzech urządzeń jednocześnie: dwa za pomocą wyjścia USB-A i jedno przez port USB-C. Nowoczesne złącze USB-C służy również do ładowania samego powerbanku, a alternatywą jest złącze Micro USB. O pozostałej pojemności baterii informują malutkie diody LED umieszczone pomiędzy portami USB. Niestety, brakuje obsługi ładowania bezprzewodowego.
Epico E29 przyjemnie zaskakuje swoimi rozmiarami. Ogromna pojemność została ukryta w obudowie o wymiarach porównywalnych do większego telefonu komórkowego, a waga zatrzymuje się na zaledwie 465 gramach. Dodatkowo, prosta konstrukcja prezentuje się niezwykle elegancko.
Czym jest powerbank? Krótko mówiąc, to skrzynka energetyczna, która przyda się w podróży, na zajęciach szkolnych lub na spotkaniu biznesowym. Wszyscy znamy to nieprzyjemne uczucie, gdy bateria naszego urządzenia sygnalizuje szybkie rozładowanie, a przed nami jeszcze kilka godzin w pociągu lub na nudnych wykładach.
Do tych i innych celów powerbank jest doskonałym rozwiązaniem. Za pomocą kabla podłączasz urządzenie do powerbanku i nie zależysz już od stanu naładowania baterii. Poziom komfortu zależy od pojemności wybranego akumulatora. Dobrze przemyśl, jaka pojemność będzie dla Ciebie najlepsza.
Nie ma sensu kupować powerbanku o dużej pojemności, jeśli Twój telefon ma baterię o pojemności 3000 mAh. Ta zasada działa i odwrotnie. Uniknąć marnowania pieniędzy pomoże Ci następny tekst, w którym omówiliśmy wszystkie najważniejsze kategorie i nieco więcej. Jeśli chcesz szybko wybrać model, pomoże Ci nasz przegląd powerbanków powyżej.
Jaką pojemność wybrać?
To bardzo specyficzne pytanie, które każdy użytkownik musi rozwiązać samodzielnie. Przed zakupem powerbanku należy zwrócić uwagę na pojemność urządzenia, które będziesz ładować. Jednak z reguły powerbank o pojemności np. 4 000 mAh nie naładuje telefonu o podobnej pojemności.
To ma proste wyjaśnienie: podczas procesu ładowania dochodzi do strat energii. Wybieraj zawsze nieco większą pojemność niż Twoje urządzenie. Poza tym istnieją powerbanki, które przekraczają te pojemności kilkakrotnie. Na rynku zazwyczaj sprzedawane są powerbanki o pojemności od 2 000 mAh do 30 000 mAh i więcej. Im większą pojemność wybierzesz, tym wyższa będzie cena.
Pojemność powerbanku
Użytkowanie
do 5 000 mAh
Dobry wybór dla podróżników, którzy czasami potrzebują naładować telefon.
do 10 000 mAh
Wymagającym użytkownikom polecamy tę opcję, która zapewni doskonałe zasilanie na kilka dni.
do 15 000 mAh
Doskonały wybór dla właścicieli wielu urządzeń, którzy potrzebują naładować telefon i tablet.
ponad 15 000 mAh
Te powerbanki są przeznaczone dla naprawdę wymagających użytkowników. Bez trudu naładują nie tylko mniejsze urządzenia, ale także laptopa (nie zapomnij o adapterze).
Rozmiar powerbanku
Rozmiar i waga akumulatora oczywiście zależą od jego pojemności energetycznej. Im większa pojemność, tym cięższy i większy będzie powerbank. Na ten parametr także warto zwrócić uwagę. Nie ma sensu kupować zbyt dużego powerbanku, którego pojemności nie będziesz używać, a którego rozmiary będą zajmować niepotrzebne miejsce w i tak dość ciasnej torbie, walizce lub kieszeni.
Szybkość ładowania
Jak pokazał przegląd powerbanków, jedną z kluczowych cech przyszłego powerbanku jest szybkość ładowania. Ten problem należy do bardzo skomplikowanych procesów, więc będziemy kierować się ogólną zasadą: im więcej amperów wytrzymuje powerbank, tym większa prędkość ładowania.
Istnieje kilka wartości. Najczęściej spotykane wartości pojemności: 0,5A, 1A i 2,1A. Pierwszy powerbank naładuje urządzenie w około cztery godziny, a ostatni potrzebuje tylko godziny na ten sam proces. Jeśli chcesz osiągnąć najszybsze ładowanie, najlepiej wyłączyć ładowane urządzenie. Jeśli okoliczności na to nie pozwalają, staraj się zminimalizować zużycie (wyłączyć Wi-Fi, nie grać w gry, nie przeglądać internetu, zmniejszyć jasność ekranu itp.).
Uwagę należy zwracać nie tylko na prąd wyjściowy, ale i na wejściowy. Sam powerbank również trzeba regularnie ładować. Prąd wejściowy jest ważny, gdy interesuje Cię szybkość ładowania samego powerbanku. Oprócz wartości wejściowych prądu, ważne jest również wybranie odpowiedniej ładowarki do ładowania powerbanku.
Nasza wskazówka
Minidrukarka jest doskonałym narzędziem do drukowania zdjęć bezpośrednio z telefonu. Przeczytaj nasz wybór najlepszych modeli.
Liczba wyjść USB
Różne powerbanki różnią się swoim funkcjonalnością. Niektóre są w stanie ładować tylko jedno urządzenie zewnętrzne, podczas gdy inne mogą ładować dwa jednocześnie. Przed zakupem zapoznaj się z parametrami podanymi przez producenta. Na pierwszy rzut oka może się to nie wydawać istotnym parametrem, ale wręcz przeciwnie, może to być czynnikiem decydującym.
Wyobraź sobie, że jedziesz pociągiem i właśnie w tym momencie (jak zawsze) Twój telefon i tablet zaczynają rozładowywać się jednocześnie. W takim przypadku będziesz całkowicie odcięty od świata, nie będziesz mógł kontynuować pracy ani oglądać ulubionego serialu. Jednak zwykły powerbank może okazać się bardzo przydatny.
Trwałość i wyposażenie
Różne powerbanki różnią się używanymi akcesoriami. Niektóre powerbanki są wyposażone np. w wskaźnik LED, który wizualnie informuje użytkownika o bieżącym stanie. Istnieją również urządzenia o zwiększonej trwałości, które nie boją się drobnych upadków ani odrobiny wilgoci i niedogodności. Jak w przypadku innych kryteriów, tutaj ważne jest, do czego będziesz używać przyszłego urządzenia.
Niektóre powerbanki oferują swojemu właścicielowi dodatkowe funkcje:
Wyświetlacz: Ekran jest idealny do sprawdzania bieżącego stanu pojemności energetycznej. Nie zapominaj, że powerbank również może się rozładować.
Latarka LED: Oświetlenie drogi lub szukanie kluczy może być bardzo przydatne. Niektóre modele doskonale radzą sobie z tym zadaniem.
Szybkie ładowanie: Choć prędkość ładowania zależy od napięcia wyjściowego, funkcja szybkiego ładowania może znacznie szybciej naładować Twój telefon niż modele bez tej funkcji. Ważne jednak, aby szybkie ładowanie było wspierane również przez ładowany telefon.
Jak dbać o powerbank?
Pamiętaj, że to standardowe urządzenie elektroniczne, do którego należy odpowiednio się odnosić. Nie jest wskazane całkowite rozładowanie akumulatora. Najgorsze – pozostawić akumulator rozładowany na dłuższy czas. Lepiej jest ładować powerbank po każdym cyklu ładowania.
Nie trzymaj też powerbanku pod bezpośrednim działaniem promieni słonecznych bez potrzeby. Mróz również negatywnie wpływa na elementy i znacznie obniża ich żywotność. Idealne warunki temperaturowe można znaleźć w dołączonej instrukcji.
Powerbanki słoneczne
Oprócz tradycyjnych akumulatorów na rynku istnieją ładowarki słoneczne, panele i powerbanki. Te urządzenia są idealne dla podróżników-przygodowców, którzy są daleko od cywilizacji i nie mają gniazdka. Jeśli zastanawiasz się, jak działają powerbanki słoneczne, wyjaśnienie tego nie jest trudne. Powerbanki przekształcają energię świetlną w energię zasilającą za pomocą paneli słonecznych i przechowują ją.
Taka funkcja jest bardzo praktyczna, ponieważ nie potrzebujesz gniazdka, aby ładować telefony, tablety i inne urządzenia elektroniczne. W ten sposób Twój duch podróżniczy nie jest niczym ograniczony. Pamiętaj też, że oprócz ładowania swoich smartfonów, w naturze będą Ci potrzebne rzeczy, które traktujemy jako oczywiste w naszych domach. Mówimy o latarce, na przykład. Wysokiej jakości power bank może być przydatny nawet jako podstawowe źródło oświetlenia podczas ogniska. I nawet nie będziesz musiał się martwić o przypadkowe uszkodzenia. Najlepsze modele powerbanków są trwalsze i bardziej odporne na kurz i wodę.
Wśród niezaprzeczalnych zalet powerbanków słonecznych jest niewyczerpane źródło energii. Po rozładowaniu powerbank ładuje się za pomocą światła słonecznego, i nie musisz się już o nic martwić.
Ale oprócz zalet, są też wady. Wśród najważniejszych – potrzeba światła. Jeśli tego dnia pada deszcz, a słońce jest zasłonięte niekończącymi się chmurami, Twój powerbank będzie trudny do naładowania. A jeśli to zrobisz, cały proces zajmie dużo czasu. Tę cechę należy wziąć pod uwagę z góry i może nie wybierać powerbanku słonecznego jako jedynego źródła energii. W dzikiej przyrodzie taka nierozsądność może mieć złe konsekwencje.
Zawsze spędzałem dużo czasu na porównywaniu produktów przed zakupem. Tutaj mam okazję wykorzystać moje zamiłowanie do porównywania w artykułach, aby pomóc czytelnikom w dokonywaniu wyborów. W wolnym czasie lubię gotować, spędzać czas z rodziną i kotami, słuchać muzyki i chodzić na koncerty jazzowe.